• Home
  • Proč ho užívat?

Proč ho užívat?


Aby tělo fungovalo správně, je potřeba aby dostávalo všechno co potřebuje. Tedy nejde jen o kvalitní stravu a čistou vodu, ale i o vitamíny a další látky, bez kterých nebude fungovat ani takový základ, jako je například trávení. Jen naprosté minimum lidí přijme všechny látky v dostatečném množství ze stravy. Pokud není vaše strava bohatá a pestrá a neobsahuje všechny látky které potřebujete, budete je muset užívat ve formě doplňků stravy. Velice důležitý je i kolagen, který je zodpovědný za náš vzhled a také za zdraví našich kloubů.

kolagen prášek

Každý stárne, ale je na každém, jak rychle bude stárnout. Někdo vypadá už před padesátým rokem starší než je, protože mu chybí právě kolagen a nepoužívá kvalitní kosmetiku. I kvalitní péče o pokožku zvenčí je důležitá. Spolu s kolagenem jde o boj proti hlubokým vráskám, které se tvoří už okolo třicátého roku věku. Kolagen je běžnou součástí našeho těla, ale postupem věku se z těla vytrácí. A právě proto je nutné ho doplňovat jinak.

žena úsměv

Kolagen je dostání v mnoha formách, a každý si může vybrat, která mu bude vyhovovat víc. Nejdražší jsou kolagenové drinky, kdy jedna lahvička stojí i více než 100 korun. A když vezmete v potaz, že je nutné vypít minimálně jednu denně, je to pořádně velká částka za měsíc. Mnohem cenově přijatelnější je kolagen v prášku Orcacollagen.cz, který si smícháte s vodou a máte hotový nápoj během chviličky. Jeho výhodou je, že ho můžete pít kdekoliv potřebujete, a můžete si sami namíchat množství jaké potřebujete.

Kolik kolagenu vaše tělo potřebuje? To vám sdělí váš lékař na základě rozboru krve, kdy se zjistí co vám všechno v těle chybí. Na základě rozboru je možné určit doporučenou denní dávku, která vašemu tělu prospěje nejen po stránce vzhledové, ale také po té zdravotní. Kolagen je totiž obsažený v kloubech, a jeho nedostatek způsobuje artrózu.