• Home
  • Zateplování bytového domu svépomocí je možné

Zateplování bytového domu svépomocí je možné


Uvažujete o zateplení bytového domu například menší velikosti o dvou patrech ve venkovské oblasti, kde bydlí v celkovém počtu zhruba dvanáct nájemníků? A nechce se vám hradit práci stavební firmy, protože někteří z vás jsou stavební dělníci či projektanti a troufáte si na svépomocnou akci? Možné to je, budete potřebovat pouze pronájem lešení a to ostatní už snadno opatříte i bez profesionálů. Jakmile se dohodnete na společném postupu a promyslíte, jaký typ izolace zvolit, můžete se pustit do práce.

stavební práce

Montáž lešení – budete-li si pronajímat lešení, nechte jej postavit na klíč. Tam je důležitá nejen stabilita konstrukce na rovném terénu, ale zejména ukotvení lešení do zdiva. Lešení musí být především bezpečné a musí odolávat i silnému větru a stavebnímu náporu při pohybu více osob současně na několika patrech.

lešení na domě

Izolační materiál – nejčastějším typem izolací je fasádní polystyren, například v dostačující tloušťce 140 mm. Další možností je minerální vata, ta je sice dražší, ale jedná se o čistě přírodní materiál z drceného a spékaného čediče či dolomitu. Izolaci můžete koncipovat i tak, že budete kombinovat více typů materiálů, například použijete na jednu ze stěn minerální vatu, kterou doplníte kamenným či dřevěným obkladem, a docílíte tím i zajímavého estetického řešení.

Kotvení izolace – kotvení fasád https://www.spiralanksys.com/ bývá téma, které někteří lidé mohou zcela podcenit. Nevěnují ukotvení izolačního materiálu do zdiva příliš velkou pozornost, což se pak vymstí po určité době, kdy se zateplení částečně od zdiva oddělí, začne praskat omítka, v některých místech se objeví pukliny a nerovnosti a stavební dílo bude zralé na výměnu. Tímto vám jen chceme navrhnout, abyste se spoléhali na osvědčená řešení, například na systém injektážních kotev Spiral Anksys, který spolehlivě udržuje zateplení fasády na svém místě desítky let, za každého počasí a s různými povětrnostními vlivy.