• Home
  • Když si s vyklizením bytu nevíte rady

Když si s vyklizením bytu nevíte rady


Vyklidit byt se může zdát jednoduché a hlavně nesmírně primitivní. Vynášíte z bytového prostoru jednu věc za druhou, dokud není byt prázdný. Tato ideální teorie však naráží na řadu překážek a my bychom si tu některé z nich mohli připomenout.

Hmotnost břemen – vysoká hmotnost některých břemen je někdy natolik vážný problém, že musí zasáhnout profesionálové. Může se to týkat například starožitného nábytku a velkých spotřebičů, které se nedají jednoduše demontovat. Když se ve starém bytě například sejde automatická pračka, pultový mrazák, manželské dvojlůžko a starožitný empírový psací stůl, máte o zábavu postaráno. Vyklízecí firmy se tu někdy setkávají i s hudebními nástroji a vynést z bytu takový půltunový klavír už vyžaduje skutečné odborníky.

starý byt

Prach a nečistota – nezřídka se stává, že se ve vyklízeném bytě setkáte s tak velkým množstvím nečistot, že je vám až z toho na nic. Některé prostory jsou značně zanedbané, a tak se tu kromě prachu může objevit i silný zápach výkalů a zvratků, plísní nebo hniloby. Může tu být rozkládající se uhynulé zvíře, tlející zbytky potravin, ale i z relativně čistého bytu vás může překvapit koberec, který lidé jen vysávali vysavačem a nikdy jej nenechali odborně vyčistit, a tak jeho odér připomíná týden nemytá bosá chodidla.

vyklízení prostor

Nebezpečné předměty – vyklízecí firma se potýká i s kontaktem s nebezpečnými věcmi, jako jsou staré zářivkové trubice s obsahem rtuti, jedovaté látky, čistidla, benzín nebo petrolej, staré barvy a ředidla, posypová močovina, kyseliny a louhy atp. K nebezpečným předmětům řadíme i drogy, pokud se v bytě potulovali narkomani, což bývají případy pronajímaných bytů či rodinných domů.

Nostalgie a vzpomínky na nebožtíka – jestliže potřebujete vyklidit byt po zemřelé osobě z rodiny, může to být pro vás takové trauma, že to prostě nezvládnete. Tehdy doporučujeme raději celou záležitost vyklízení bytu předat profesionálům a raději přijít na jiné myšlenky například odjezdem na dovolenou.