• Home
  • Betonový plot v Čáslavi chrání soukromí a zdobí zahradu

Betonový plot v Čáslavi chrání soukromí a zdobí zahradu


Město Čáslav se nachází nedaleko Kutné Hory a patří mezi místa, která se mohou pochlubit výhodnou polohou pro cyklistické výlety do krásné okolní přírody. Z Čáslavi to není daleko do Polabské nížiny, na Českomoravskou vrchovinu, do Železných hor a do středního Posázaví, pro vodáky velmi atraktivní lokalitě. Čáslav je ovšem také město, které se nachází v nížině, ve Středolabské tabuli, kde jsou dobře patrná všechna sídelní místa, takřka v jedné rovině. Právě proto má v Čáslavi velký význam zajištění vlastního soukromí vhodným oplocením.

cihlová zeď

Jestliže dáte přednost plotům ze dřeva nebo z drátěného pletiva, musíte počítat s tím, že budete na vlastním pozemku jako ve výkladní skříni. Někomu to vyhovovat může, ale stačí jediný nepříjemný soused, a změníte názor. Pokud je pro vás soukromí cennější, než vyhlídka do okolí, dejte přednost v Čáslavi betonovému plotu.

betonový plot

Betonové ploty se staví podobně, jako si děti hrají se stavebnicí. Samozřejmě to musíte brát s trochou nadsázky, protože hmotnost betonu je mnohonásobně vyšší, a to se také projevuje na technologii výstavby i na využitých technických prostředcích, například se tu neobejdete bez autojeřábu, ovšem jde o suchý systém pokládky, a ta je mnohem rychlejší, než jakékoli klasické zdění z cihel nebo z tvárnic.

K významným přednostem betonových plotů patří jejich velmi dlouhá životnost a prakticky nulové požadavky na údržbu. Oplocení se pouze čistí od prachu a jiných nečistot a jinak nevyžaduje prakticky žádnou pozornost. Betonový plot můžete nechat postavit až do výšky 250 cm, a to buď pouze v podobě betonové zdi, anebo můžete beton doplnit dřevem nebo kovovými svařovanými či kovanými komponenty. K betonu se dobře hodí květinová výzdoba, například pnoucí pelargónie či petúnie, okrasné dřeviny a předsazený živý plot z tújí či malých smrčků.