• Home
  • Máte se kde koupat?

Máte se kde koupat?


Jak se nám blíží léto, odkládáme my lidé stále více oblečení. Inu, začíná nám být teplo a nakonec třeba i nesnesitelné horko, a v takové situaci je prostě záhodno mít toho na sobě co nejméně. A kdyby to panující mravy umožňovaly, bylo by nám určitě nejlépe, kdybychom na sobě neměli vůbec nic.

Minimalizujeme tedy množství svého ošacení ve snaze zbavit se nepříjemných pocitů, které nám horké letní dny přinášejí. Ale všichni víme, že i to má jenom omezenou účinnost a že ani to nás často nezbaví nepříjemných pocitů. A tak se ochlazujeme i jinými způsoby, klidně čímkoliv, co je nám jenom dostupné. A všichni víme, že za osvěžením chodíme nebo jezdíme i někam k vodě. Protože nám fyzikové potvrdí, že voda pohlcuje teplo pomaleji než zem a je u ní tedy chladněji, a i ti, kdo fyzice nerozumí, vědí, že jakmile vleze člověk do vody, ochladí se a je mu hned líp.

plavec v bazénu

Ale různí lidé mají v tomto ohledu pochopitelně i různé možnosti. A zatímco tedy někteří využívají to, co jim nabízí příroda, případně chodí na nějaká ta veřejná koupaliště, jiní neponechávají nic náhodě a pořizují si rovnou vlastní bazény. A všichni si hravě domyslíme, komu se za letního horka vede nejlépe, kdo se nejdokonaleji osvěží. Ano, nejlíp jsou na tom ti, kdo mají vlastní bazén. Protože ten je tu jenom pro ně, je tam, kde ho dotyční chtějí mít, a má i spoustu dalších předností.

žena v bazénu

A tak si někdo kupuje bazén, aby si ho napustil normální vodou a koupal se v něm. A někdo si pořídí rovnou bazén se slanou vodou a tento mu kromě osvěžení slouží třeba i jako zmenšená imitace moře, které mají našinci sice rádi, ale je to tam od nás daleko, takže si moře jen tak dopřávat nemůžeme. Ti, kdo mají bazén, se prostě mají za tepla nejlépe. Ti se mohou vykoupat dosyta, mohou si to u něj užít. A pak je léto i s jeho nedostatky hned daleko příjemnější.