• Home
  • Firmu na čištění koberců vybírejte i na základě referencí

Firmu na čištění koberců vybírejte i na základě referencí


Hledáte vhodnou firmu na vyčištění vašeho koberce a nechcete příliš riskovat, protože potřebujete mít jistotu důkladného vyčištění vzhledem k tomu, že očekáváte rodinnou slavnost a chcete mít na ni nachystaný a uklizený byt jako klícku? Pak budete zřejmě pátrat po referencích úklidových firem, až narazíte na tu, co čistí koberce strojem Rotovac. Jedná se o stroj, který čistí koberec rotující hlavicí s kartáči, a následně podtlakovým vysáváním vše odsaje do sběrné nádoby. Tento patentovaný systém se řadí ke světové špičce v oboru, což vám mohou potvrdit právě zákaznické reference.

barevný koberec

Skvrny a vyšlapané cesty – na kobercích se velmi často objevují vyšlapané cesty, je to celkem logické, protože vysavač do papírového sáčku nemá nikdy potřebný výkon a schopnosti odsát všechny nečistoty. Skvrny a zašedlé cestičky pokryté mastným zašlapaným prachem je to, s čím si Rotovac hravě poradí. Koberec pak bude skutečně jako nový, tedy samozřejmě s ohledem na jeho případné mechanické poškození.

bosé nohy na koberci

Zápach – koberce jsou textilie, v podstatě jde o podobnou tkaninu, jakou je váš svetr, mikina nebo bunda, některá vlákna jsou přírodní, jiné koberce jsou čistě syntetické. Ovšem na rozdíl od mikiny a bundy, které končí v pračce, kde jsou mokrým procesem a s využitím pracích prostředků odplaveny nečistoty, koberec pouze nasucho vysáváte vysavačem. A teď si představte, že například propocené tričko nebo ponožky přestanete prát a namísto praní je budete vysávat vysavačem nebo vyklepávat z okna. Váš pot se postará o tak silný zápach, že se vás bude každý štítit. S kobercem je to podobné, po něm se také bude štítit chodit vaše návštěva, když bude pouze vysávaný vysavačem. Zápach koberců velmi často připomíná nemyté bosé nohy, což je i logické, když se mezi jeho vlákna otírá náš pot z bosých chodidel nebo z ponožek.