• Home
  • Blíž k přírodě

Blíž k přírodě


Bydlíte v bytě, ale vašim snem je pořídit si alespoň malinkou zahrádku? Vypěstovat si vlastní papriky, rajčata nebo hrášek, ale třeba i špenát nebo kedlubny? Pokud máte balkón, není nic snazšího. Mít balkón obložený truhlíky, ve kterých jsou kytky nebo zelenina, to není nic neobvyklého. Někdo má truhlíky, někdo využívá nejrůznější nádoby, kyblíky a pěstuje i domácí brambory. Ale jde jít i do náročnějších řešení a pořídit si celoroční skleník. V něm mohou být některé rostliny skutečně celý rok a rozhodně to nemusí být jen rostliny, které běžně rostou v naší zeměpisné šířce, mohou to být i kaktusy nebo sukulenty, které známe z úplně jiných končin Zeměkoule.

polykarbonátový skleník

Vytvořit si vlastní kousek přírody v bytě nebo na balkóně, to je pro naši duševní pohodu velmi dobrý počin. U rostlinek se dá relaxovat, pokud budete pěstoval bonsaje, nebo si můžete vypěstovat vlastní zeleninu či bylinky. Vždyť co může lépe dochutit koprovou omáčku než čerstvě utržený kopr z truhlíku, nebo víte, jak chutnají mladé výhonky špenátových lístků na čerstvém chlebu s máslem? Výborně! Měli byste to rozhodně vyzkoušet.

skleník

Celoroční skleník můžete využít i jako zimní skladiště pro rostliny, které máte během léta v truhlících zavěšených na pergolách nebo na plotech. Mnoho majitelů rodinných domků si na letní výzdobě dává záležet a umí proměnit své zahrady v kvetoucí louky. Ale co potom s truhlíky přes zimu? Mnoho rostlin by venku v mrazu a na sněhu nevydrželo, ale uskladněné v celoročním skleníku, vhodně přikryté třeba chvojím, to je zazimování, které jim pomůže a až zima skončí, můžete je postupně opět navykat na jarní a poté na letní teploty mimo skleník. Rádi se hrabete v hlíně a zkoušíte vypěstovat rostlinky ze semínek? A máte k dispozici skleník, který by vám s pěstováním pomohl? Ještě ne? A proč si nějaký nepořídit? Bude vám dobrým pomocníkem.