• Home
  • Chcete levnější elektřinu?

Chcete levnější elektřinu?


Na kvalitu dodávek elektřiny od tradičních distributorů si u nás obvykle stěžovat nemůžeme. Pokud se nezblázní počasí nebo nedojde k nějaké jiné kalamitě, obvykle jsou elektrická vedení plně funkční. A máme-li tedy i u sebe své vlastní elektrické rozvody v pořádku, můžeme si elektřinu užívat. A není tedy nic divného na tom, že tak i činíme. Že si necháváme přivést elektřinu až k nám domů a tady ji mnoha nejrůznějšími způsoby spotřebováváme. A máme díky tomu v mnoha ohledech dokonalejší život, máme to v mnoha ohledech snazší. Ale nic není dokonalé.

montáž panelů

A tak jsou i s takovou spotřebou elektřiny přece jenom určité potíže. A to i když je nám elektřina přiváděna stoprocentně spolehlivě, tak, jak si to přejeme. Nebo bych možná měl říci, že právě proto. Když totiž někdo elektřinu neodebírá, je ochuzen o to, co by mu tato mohla nabízet, ale na druhou stranu není ochuzen o peníze. Kdežto lidé, kteří elektřinu odebírají a spotřebovávají, za ni musí platit. A s tím mohou mít mnozí z nás problémy. A když někdo nechce být závislý na dodávkách, které se staly pro kdekoho z nás neúměrně drahými, které zatěžují rodinné rozpočty a někdy už na ně peníze dokonce nejsou?

solární panely

Pak se to dá vyřešit. Člověk si může koupit solární panely a veškeré příslušenství k nim a vyrábět si vlastní elektřinu ze slunečního světla. A poté, co se zaplatí právě koupě nějakých těch fotovoltaických zařízení, už je proud zadarmo, což se vyplatí. A když je pro někoho i takový alternativní zdroj elektřiny drahý? Když si nemůže dovolit za něj zkraje zaplatit to, kolik tento stojí? Pak se dají v některých případech využívat i dotace. A stačí sledovat změny v dotacích na fotovoltaiku Joyce-energie, aby člověk věděl, co se mu nabízí a co může využít. A pak může mít elektřinu zdarma, což se v době dnešní drahoty určitě vyplatí. Nemyslíte?