• Home
  • Veďte k tomu i děti

Veďte k tomu i děti


Vyčistit si zuby by mělo být naprostým základem péče o ústní dutinu. Jenže bohužel celá řada lidí se o svoje zuby nestará. Mají totiž pocit, že jich se se zubní kazy netýkají. Potom jsou ale překvapeni, až je zuby začnou bolet. Jenže to je pozdě. Jakmile zuby začnou bolet, je to příznak toho, že už se se zubem něco děje. A většinou je to právě kaz, který vzniká proto, že si lidé špatně čistí zuby. Kaz je shluk bakterií, které začnou napadat zub, a dokážou ho zcela zničit.

čištění zubů

To že si dospělí lidé neumí pořádně vyčistit zuby je jedna věc, ale horší je, že ke stejnému problému vedou i svoje děti. Roste počet malých dětí, jejichž mléčné zuby jsou na odpis. Rodiče jim “dopřávají” nezdravé slazené nápoje a nedohlíží na to, aby si děti opravdu pečlivě čistily zuby. Mléčné zuby se většinou nezachraňují a prostě se vytrhnou. Jenže kde, pokud dítě ani vy jako dospělý nemáte zubaře?

Zubní ordinace jsou dlouhodobě přeplněné, a je jen málo pravděpodobné, že by se zvyšoval počet nově otevíraných ordinací. Když už někdo náhodou otevře, většinou přebere pacienty z nějaké zavřené ordinace a nebo má hned plno. Dnes musí lidé stát frontu na to, aby je nějaký zubař vzal do péče. Jestli hledáte který zubař Praha 3 Žižkov má volno, zaregistrujte se u nás. Zatím máme ještě několik volných míst, ale to se může rychle změnit. Najdete u nás empatický a citlivý přístup, díky čemuž už se nebudete muset zubaře bát.

zubař pacient

Je potřeba chodit na preventivní prohlídky i na zubní hygienu, kde vám zuby vyčistí opravdu dokonale. Jedině tak snížíte riziko vzniku zubních kazů na minimum. Opravdu se věnujte péči o svoje zuby, protože je to levnější než následné řešení kazů. Spousta lidí má zuby v katastrofálním stavu i v mladém věku, nebuďte na tom stejně. Nemít zuby nevypadá dobře a hodně to o člověku vypovídá. Implantáty i vyndavací náhrady nejsou zrovna levné.